Dybbuk nemůže najít klid a hledá útočiště, kde by pokoj nalezl. Může se stát, že vstoupí do těla žijící osoby, kde způsobuje svému hostiteli psychické napětí. Dybbuk je nakladatelství, jež vydává knihy, nalézající se na křižovatkách filozofických myšlenek a moderního uvažování o soudobých společenských i historických fenoménech. Tyto tituly se nezřídka zabývají ojedinělými a kontroverzními tématy, ale stranou nezůstávají ani světová díla mimořádné literární kvality.
Alek Popov – Mise Londýn (z bulharštiny přeložil David Bernstein)
Román Mise Londýn, který se dočkal i filmové adaptace, je pro svůj satirický pohled na bulharskou diplomatickou elitu označován za „nejlegračnější bulharskou knihu současnosti“. Alek Popov zde čerpá z osobní zkušenosti, kterou získal coby kulturní atašé na bulharském velvyslanectví v Londýně. V textu, zakotveném do již klidné a svobodné doby poloviny devadesátých let, živě a humorným způsobem s nečekanými dějovými zvraty přibližuje život a vztahy obyvatel rezidence a ambasády, od velvyslance až po kuchaře, a trefně glosuje situaci, v níž se tehdy ocitla celá východní Evropa.
Angela Carterová– Magické hračkářství (z angličtiny přeložili Lucie a Martin Mikolajkovi)
Carterová nenechá čtenáře na pochybách, že patří mezi nejzajímavější anglicky píšící spisovatelky druhé poloviny dvacátého století. Jako vždy i zde pohled na realitu rozkládá a zároveň jej zase zceluje, osciluje mezi jemným lyrickým viděním a ostrými záznamy syrové reality. Dívá se na svět přes různě barevná sklíčka a vytváří surrealistický obraz hodný krasohledu, ve kterém se mísí svérázná komika, ale také existenční motivy a absurdita.